Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega

Nõustun
Raportisse

Tehnoloogiatrendide ülevaade haridusrahvale

Leitud: 0 tulemust

Kõik on oodatud osalema: menukas tehisintellekti-kursus!

Tallinna Tehnikaülikool on toonud Eestisse tasuta veebikursuse ELEMENTS OF AI, mille eesmärk on kasvatada Eesti inimeste teadlikkust tehisintellektist. 

Kursuse töötasid välja 2018. aastal tehnoloogiaettevõte Reaktor ja Helsingi Ülikool ning praeguseks on kursusel osalenud rohkem kui 220 000 inimest 110 riigist. Kursuse Eesti patroon on president Toomas Hendrik Ilves.

Veebikursuse eesmärk on levitada tehisintellektialaseid teadmisi võimalikult paljude seas, kaasates vähemalt ühe protsendi Eesti elanikest. Kursusel osalema on oodatud kõik hoolimata vanusest, soost, haridustasemest või elukohast. Eelnevad teadmised programmeerimisest või tehnoloogiast pole vajalikud.

Elements of AI veebikursuse leiab aadressil www.elementsofai.ee. Osalemiseks tuleb luua konto ning saabki asuda ülesandeid lahendama. Ajapiirangut kursuse läbimiseks ei ole. Lõpetajad saavad ka sertifikaadi ning 2 EAPd.

Millised on tehisintellekti seosed haridusvaldkonnaga Eestis ja maailmas ning kuidas seda koolis käsitlema peaks, saab lugeda “Hariduse tehnoloogiakompassi” peatükist Tehisintellekt.

tehisintellekt

„Elements of AI“ kursuse on loonud professorid, andmeteadlased ja disainerid ning seda peetakse maailmas üheks kõrgeima kvaliteediga veebikursuseks, ka tippülikoolides (nt MIT, Stanford ja Harvard) pakutud kursuste seas.

Tutvu kursusega: www.elementsofai.ee

Veel uudiseid

Kõik uudised