Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega

Nõustun
Raportisse

Tehnoloogiatrendide ülevaade haridusrahvale

Leitud: 0 tulemust

Hans Roslingu maailma muutnud statistikakõne nüüd ka eesti keeles

Statistikaguru Hans Roslingu klassikaks saanud TED kõnel “Statistika, mis parandab maailma” on nüüd ka eestikeelsed subtiitrid. Tänu sellele sai enam kui 14 miljonit korda vaadatud loengu lisada näitena ka meie tehnoloogiakompassi andmeanalüütika peatükki.

HITSA tellis professor Hans Roslingu (1948–2017) maailma muutnud loengule eestikeelsed subtiitrid, et meie õpetajatel ja õpilastel oleks võimalik emakeeles andmevaldkonda paremini tundma õppida. Kuid Rootsi teadlase kirglik statistikaloeng on köitev kõigile inimestele, kes maailma asjade vastu huvi tunnevad. Professor seletab graafikuid lahti tuliselt nagu spordireporter, tuues ilmekalt välja, milline kuristik on meie eelarvamustest mõjutatud teadmiste ja statistika toetatud tegelikkuse vahel. 

Rootsi teadlase Hans Roslingu maailma muutnud TED kõne.  2006

Suurandmed ja Eesti kool

Analüütika ja suurandmed on eraldi teemana esindatud ka “Hariduse tehnoloogiakompassis”. Raporti koostanud eksperdid soovitavad alustada õpilastele andmeanalüütika tutvustamist võimalusel juba põhikoolis või siis hiljemalt gümnaasiumis, andes aimu lihtsamatest andmete kogumise, analüüsimise ja visualiseerimise viisidest. Hea abivahend selleks on Hans Roslingu hiljuti eestindatud raamat “Faktitäius” ning sellega seotud veebiteenus Gapminder, mis annab õpetajatele ja õpilastele võimaluse andmete põhjal maalitud pildi abil paremini maailma mõista. Ka Eestis on koole, kus Gapminderit õppetöös juba kasutatakse: veel sel aastal on tehnoloogiakompassi praktiliste koolilugude rubriigis plaanis anda põhjalikum ülevaade, kuidas seda teeb Tartu Raatuse kool õpetaja Mihkel Laari eestvedamisel. 


Kuidas sinu koolis andmeanalüütikat käsitletakse? Ootame Eesti koolide inspireerivaid näiteid.
Anna meile teada meilil kompass@hitsa.ee või kasuta veebivormi ja me võtame Sinuga ise ühendust!

Veel uudiseid

Kõik uudised