Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kasutamist jätkates nõustute küpsiste ja veebilehe üldtingimustega

Nõustun
Raportisse

Tehnoloogiatrendide ülevaade haridusrahvale

Leitud: 0 tulemust

Uus ja vajalik lugemisoskus: andmelugemisoskus

Neile, kes mõistavad andmete keelt, jutustavad need põnevaid lugusid. TransferWise’i andmeanalüütik ja Audentese e-gümnaasiumi õpetaja Anna-Helena Saarso demonstreerib lihtsa näitega, kuidas andmeid kõnelema panna. 

Anna-Helena Saarso

Anna-Helena praktilise näite põhjal on igaühel üsna lihtne katsetada, kui palju põnevaid seoseid võib leida andmetest. Õpilaste päevad on ju üsna sarnased: õpin matemaatikat, õpin kirjandust, õpin inglise keelt, teen trenni, istun arvutis, magan… Ja jälle otsast peale: matemaatika, inglise keel jne jne. Aga kui paned nendele tegevustele kulunud aja kirja, teed seda mõne nädala jooksul, joonistad graafikud, võrdled, märkad põnevaid seoseid! Nüüd on juba sinu otsustada, kas tahad oma elus midagi muuta või jätkad samas vaimus.

Andmed viivad otsusteni. Samas teadlike, heade otsuste tegemiseks on vaja andmeid.

Koroonakriis on veelgi selgemalt toonud välja selle, kui suurt rolli mängib andmete jagamine ning andmelugemisoskus, mida vajame otsuste tegemiseks. Anna-Helena näitab TransferWise’i korraldatud tehnoloogiatunnis selgelt ja kergestimõistetavalt, kuidas lihtsate andmete pinnalt on võimalik samm sammult jõuda tähendusliku infoni. See võiks olla inspireerivaks näiteks paljudele õpetajatele.

“Hariduse tehnoloogiakompass” soovitab andmeanalüütika õpetamisega algust teha põhikoolis ja gümnaasiumis, et õpetada noori mõistma lihtsamaid andmete kogumise, korrastamise, analüüsi ja visualiseerimise viise. 

Tehnoloogiatund koolinoortele

TransferWise’i töötaja ja reaalainete õpetaja Anna-Helena Saarso jagab videotunnis soovitusi, kuidas koolis õpitut tehnoloogiamaailmas rakendada. Tunni teises pooles süveneb andmete visualiseerimisse: kuidas panna andmed enda heaks tööle ja kuidas seda oskust koolis ära kasutada. Otse andmeloo juurde jõuad siit, algusest alates saad tehnoloogiatundi vaadata siin:

 

Saada oma lugu

Kuidas sinu kool või lasteaed tehnoloogiat kasutab ja õpetab? Ootame inspireerivaid koolilugusid, et neid Eesti õpetajatega jagada.

Lisa kommentaar

Aitäh! Sinu kommentaar on saadetud! Kommentaar vaadatakse toimetaja poolt üle enne avalikustamist.