-
Kuidas toetada noorte vaimset tervist?
Ja kuidas toetada noori siis, kui kohtuda pole võimalik? Koroonakriis on pannud proovile meie kõigi kohanemisvõime, paindlikkuse ja hoolivuse. Õnneks …
-
Kuidas käib distantsõpe Imavere koolis?
Kui Eesti koolid taas kaugõppele läksid, oli see väike Eesti kool valmis. Loe, millised nipid ja otsused aitasid kolme väikelapse …
-
ProgeTiiger õpetab mõtlema
“Mida me õpetame, kui õpetame lastele programmeerimist? Me õpetame mõtlema,” ütleb Kristi Salum, Eesti ProgeTiigri programmi juht. “Ma usun väga …
-
Viimsi digikool alustas eduka hübriidõppega
Paljud koolid otsivad häid lahendusi distantsõppe läbiviimiseks. Kuidas korraldada õppetööd nii, et ükski õpilane ei jääks kõrvale ka siis, kui …
-
Kiirtee iseseisva õppeni
Veebruarikuus lisasime “Hariduse tehnoloogiakompassi” uue personaliseeritud õppe peatüki. Eksperdid tõid välja kaks olulist oskust, mida personaliseeritud õppimine õpilastelt nõuab: oskus …
-
Uus ja vajalik lugemisoskus: andmelugemisoskus
Neile, kes mõistavad andmete keelt, jutustavad need põnevaid lugusid. TransferWise’i andmeanalüütik ja Audentese e-gümnaasiumi õpetaja Anna-Helena Saarso demonstreerib lihtsa näitega, …
-
Põnev statistika aitab mõista suurt pilti
Tallinnas 2019. aastal toimunud moodsa õppimise festivalil iduEDU tutvustas ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Mihkel Laar seda, kuidas Tartu Raatuse Koolis …
-
Tehnoloogia teeb mudilased uudishimulikumaks
Lasteaias Väike Päike on robootika- ja digivahendeid õppetöös kasutatud juba viis aastat. Kogemus näitab, et see innustab lapsi ülesandeid lahendama, …
-
Õpilaste ajareisid Tartus
Tartu Ülikooli võrsefirma BlueRay on tuntust kogunud Tartus pakutava virtuaalreaalse elamusega. Kaarsilla juures sab laenutada nende virtuaalreaalsusprille ja tutvuda Tartu …
-
Uus reaalsus, mis lastele meeldib
VR-prillide abil on õpilasel võimalik kogeda elamusi, mis reaalsuses oleks võimatu. Koolitundidesse mõeldud ClassVR komplekti suur pluss on, et õpetaja …